BERGAMOT

Neohodnoceno
190 Kč
Skladem

BERGAMOT |  ušlechtilý

nejušlechtilejší z citrusů | nezapomenutelná hořce svěží vůně čaje Earl Grey

Kategorie: AQUA MIRABILIS

BERGAMOT | Citrus Bergamia je nejušlechtilejší citrusová vůně, ceněná parfuméry i aromaterapeuty. Vůně působí na duševní úrovni jako mocné antidepresivum. Pouhé přivonění k čisté esenci projasňuje temné dny bez slunce a osvětluje pouť temnou nocí duše. 

Bargamot patrně nejvíce proslavila slavná receptura anglického čaje Earl Grey. Je spojována s lordem Charlesem Greyem, anglickým předsedou vlády z počátku 30. let 19 století. Plody bergamotu jsou sklízeny a zpracovávány v různých stádiích zrání; zelená kvalita (listopad / prosinec) má „zelenou“ a „syrovou“  notu užívanou v parfumerii, zatímco zralá kvalita (únor / březen) má „sladší“ tóny a používá se pro aromaterapii. K získání jednoho kilogramu esence je zapotřebí 200 kg ovoce. Produkce bergamotu v provincii Reggio Calabria představuje 80% světové produkce. 

V jedné kapce AQUA MIRABILIS je těžko měřitelných 0,00025 gramu vonné přírodní silice. Přesto je výsledná síla vůně udivující, jako by ji voda rozvinula  Několik kapek AQUA MIRABILIS dodá sklenici vody sílu čisté přírody. Kromě vody lze jednotlivých devět elementů AQUA MIRABILIS použít jako aroma pro gastronomické a cukrářské speciality. Neváhejte experimentovat! Vytvořte si vlastní čaj Earl Gray. Jen pár kapek a budete mít jistotu, že je zaručeně z pravého bergamotu. 

 

Aroma do vody a potravin

Složení: Citrus Bergamia essential oil, alcohol 80%

Doporučené dávkování: 3 kapky na 1 dcl vody

Objem: 5,5 ml 

'