POMERANČ

Neohodnoceno
190 Kč
Skladem

POMERANČ |  sladký

dobrá nálada | radost | snadná komunikace

Kategorie: AQUA MIRABILIS

 

POMERANČ SLADKÝ | Citrus aurantium dulcis. Příběh pomeranče začíná na  Dálném Východě, pravděpodobně v subtropických hraničních oblastí  Číny a Vietnamu. V dobách velkých zámořských objevitelských cest 15. století byl dovezen portugalskými obchodníky do Evropy a záhy po objevení Ameriky také tam. Kromě využití v potravinářství jsou pomeranče bohatým zdrojem aromatických silic, které vznikají lisováním čerstvé kůry plodů za studena. Takto získané esenciální oleje jsou bezpečné a nedráždivé. Tradice je považuje za účinné přírodní antidepresivum, používají se v aromaterapii.

Jako všem ostatním citrusům jsou mu připisovány též protizánětlivé, antibakteriální a fungicidní účinky. Jeho osvěžující vůně je nezaměnitelně radostná. 

V jedné kapce AQUA MIRABILIS je těžko měřitelných 0,00025 gramu vonné přírodní silice. Přesto je výsledná síla vůně udivující, jako by ji voda rozvinula  Několik kapek AQUA MIRABILIS dodá sklenici vody sílu čisté přírody. Kromě vody lze jednotlivých devět elementů AQUA MIRABILIS použít jako aroma pro gastronomické a cukrářské speciality. Neváhejte experimentovat! Pomerančem ovoněnou vodu oceníte po celé léto! 

 

Aroma do vody a potravin

Složení: Citrus aurantium dulcis essential oil, alcohol 80%

Doporučené dávkování: 3 kapky na 1 dcl vody

Objem: 5,5 ml 

'