HRACÍ POTŘEBY

KAPITOLA PRVNÍ 

Co budete k vstupu do hry potřebovat? Samozřejmě vonné substance - esenciální oleje (také nazývané silice, éterické oleje, éterické esence) a absoluty a alkohol. Můžete také začít se sadou ingrediencí - www.pomander.cz/sady/sada-elementy/, které jsou již naředěné a vyzrálé, dodávané komplatně se vším, co potřebujete - s pipetou i míchací lahvičkou. Sada byla navržena speciálně pro tuto hru - jednotlivé substance i jejich počet si můžete vybrat individuálně.

PALETA VŮNÍ
Pro začátek je dobré začínat "komponovat" alespoň s 9 různými druhy. Doporučujeme mít:
- 3 druhy dlouze vonících praskyřic nebo dřev - základů (např. kadidlo, santal, labdanum, peruánský balzám, myrha, cedr, vetiver, borovice, jalovec, styrax ambrovník, benzoe).
- 3 druhy květových nebo bylinných vůní (např. šalvěj muškátová, levandule, geránium, růžové dřevo, heřmánek římský, vavřín, neroli, ylang-ylang, jasmín, růže), které tradičně tvoří tzv. srdce kompozice.
- 3 druhy svěžích a rychle těkavých vůní, které korunují výsledek (např. bergamot, grapefriut, meduňka).

SUROVINY
Esenciální oleje používejte pouze 100%. Jakákoliv "přísada z přírodních zdrojů" jako linalol, geraniol a pod. mění holistickou strukturu originální vůně. Jsou to levnější šidítka používaná pro velkovýrobu. Opravdu se dívejte dobře, jakmile není olej 100%, pro naši hru jej nepoužívejte. K tématu esenciálních olejů se ještě dostaneme ve speciální kapitole. Alkohol používejte pouze vysoceprocentní čistý potravinářský "kolkovaný" (nehodí se denaturovaný), nebo alkohol z lékárny. Jednu kapitolu také věnujeme skladbě ze sušených aromatických bylin, ale to má ještě čas.

VLASTNÍ PŘÍPRAVNÝ PRŮZKUM
V rámci této herní přípravy si také můžete udělat vlastní inventuru, pokud nějaké esenciální oleje již máte. Zapomeňte jakékoliv informace, které jste si přečetli, když jste si je pořizovali. Začněte od začátku, pouze s vlastním nosem. Co on na to? Přivoňte si k jednotlivým vůním - nejlépe "na slepo". Abyste nevěděli, ke které konkrétně voníte. Nesnažte se je poznávat. Na první dobrou určete, zda vám voní, či nevoní. Je to jednoduché. Pokud voní, věnujte mu chvíli. Připomíná vám něco? Pokud ano, zapište si to. Pořiďte si zápisník, bude se hodit. Asociace, vzpomínky, barvy, pocity... Zkoumejte, jaké pocity ve vás vyvolává. Seznamte se bez "informací" z druhé ruky, udělejte čistě osobní zkušenost.

NÁČINÍ
- podložku ( esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky, které mohou poškodit plastové povrchy a laky na dřevě)
- skleněnou nebo plastovou pipetku
- papírové proužky na testování vůně (cca 1 cm široké)
- lahvičku na výslednou kompozici - stačí i malá 3- 5 ml, s uzávěrem
- papírové ubrousky ( kdyby se stala nehoda
- zápisník

Pokračování příště...
Necháme vám několik dní na přípravu surovin a mezi tím budeme upravovat na správnou míru některé (dez)INFORMACE a sladíme si používané výrazy.

Důležité upozornění: Vonná hra ani výrobky POMANDER nejsou určeny osobám alergickým!

Na obrázku může být: drink a indoor