JASMÍN

300 Kč
Skladem

JASMÍN nazýváme poeticky Tajemnou královnou noci. Říká se mu také "velké štěstí" a my jej považujeme za symbol čisté rozkoše. Podle legend měl květ jasmínu na hrotu svého šípu sám bůh lásky Amor. Co k tomu více dodat? 

JASMÍN | Jasminum officinalis

Pravlastí jasmínu je území sahající od Íránu až po jižní Čínu. Do Evropy jej asi v polovině 16. století přivezli Španělé. O 200 let později byly v jižní Francii u města Grasse založeny první jasmínové plantáže. Kromě Francie se dnes pěstuje jasmín také v Itálii, Maroku, Alžírsku, Egyptě, na Kavkaze, Krymu, v Indii a Číně. Výroba jasmínové silice je nesmírně náročná, nedestiluje se, ale pouze extrahuje. Patří k nejvzácnějším a nejdražším přírodním vonným látkám. 

Tajemná královna noci jej nazýváme nejenom proto, že se jeho omamná vůně umocňuje se soumrakem. Odjakživa byla vůně jasmínu spojována s tělesnou rozkoší. Vládne smyslnosti a kouzlům lásky. Nebojte se ale jasmín použít i ve dne. V POMANDERU vám bude dělat radost kdykoliv. Poznáte brzy, proč jej v Indii  nazývají "velké štěstí". 

Inspirace pro vonnou hru - harmonické kompozice tvoří: 

s OLIBÁNEM, SANTALEM, PERUÁNSKÝM BALZÁMEM

s RŮŽÍ, YLANGEM, DAVANOU

s BERGAMOTEM

 

Objem: 6 ml | vysoce potencované ředění 100% EO absolute v etanolu