Vonná hra začíná! Každý den nový článek! Přidejte se!

Blog

Pokud vás přitahují vůně více než jen jako součást osobního designu, najdete zde inspiraci pro svoji cestu krásy a především pro vonnou hru, prostřednictvím které můžete sami objevovat principy míchání vůní. Je to jako skládat tóny barev nebo hudby. Je to nové a vzrušující. 

ZAMILOVANÁ kompozice

Blíží se svátek sv. Valentýna a s ním si připomínáme, že být zamilovaný je krásné. Na počest tohoto svátku zamilovaných představujeme limitovanou edici POMANDER kompozice, která dostala jméno ZAMILOVANÁ. Je zrozená ze spojení santalu, jasmínu, bílé růže a mandrinky. V originální designové krabičce v setu se šperkem POMANDER zlatý Antik bude jedinečným dárkem. Řekněte to vůní....

POMANDER v Českých Budějovicích

Vůním POMANDERU od 5.2.2020 otevírá svůj prostor obchod KATCHA STORE v České ulici čp. 45. Do léčivé náruče vonných tónů vás odnese osm jednodruhových vůní a osm božských kompozic. Vyberte si tu správnou, máte možnost! Každý všední den mezi 9.00 a 17.00 hodinou. Jděte přímo za nosem :-)

 

VONNÁ HRA

VONNÁ HRA

Získávání zkušeností hrou je ten nejpřirozenější a nejúčinnější způsob učení. Ve hře můžeme svobodně objevovat i chybovat. Když si hrajeme, nemáme strach, že něco uděláme špatně. A přesně o to tu jde. Oprostit se od předsudků, pověr, omezení a svobodně poznávat nový druh umění, který byl doposud zahalen rouškou tajemství. Je nejvyšší čas znovu vynést na světlo jedinečné účinky přírodních aromatických látek, o kterých se vědělo od nejstarších dob lidské historie. Proč že je nejvyšší čas? Ukazuje se, že vůně mají významný vliv na naší psychiku. V dobách, kdy téměř 50% populace (včetně dětí) užívá psychofarmaka, je třeba prověřit každou možnost, která bolavým duším uleví. A ti co problémy nemají, mohou tyto mocné substance použít pro svůj osobní rozvoj, pro meditace, experimenty a nebo jenom pro zážitek čisté rozkoše a krásy. 

 

Postupně se tady naučíte cítit a skládat aromatické ingredience, jako vůně při vaření. Ostatně - chutí je jenom pět a to, co dělá jídlo jídlem, jsou zase jenom aromata. Zkuste si představit, že vůně jsou něco jako strava pro duši. Ano, duše se budeme dotýkat neustále. Budeme totiž pracovat s duší rostlin, jak jsou někdy poeticky nazývány esenciální oleje. Všechny duše si rozumí, ať jsou lidské, zvířecí, rostlinné, planetární. Hledáme výživu pro naše vyhladovělé duše, na které se ve staletích rozumu zapomělo. Naštěstí nám zůstalo důležité renesanční poselství, které praví, že duše se sytí krásou. 

A že jsou vůně molekuly krásy, o tom se právě teď s námi můžete přesvědčit.   

 

Esenciální oleje Talia

Esenciální oleje a absoluty jsou základní surovinou pro tvorbu přírodních vonných kompozic. Jejich kvalita je pro výsledek klíčová. Pět let nám trval proces hledání a nacházení toho nejlepšího zdroje. Doslova jsme se pročichaly širokým spektrem produkce a našly jsme! Objevily jsme italskou značku Talia, která naprosto překonala vše. V nenápadných krabičkách se skrývá naprosto výjimečný obsah. V čem jsou jiné? Tak to je otázka, na kterou bychom měly umět odpovědět, ale logický argument nemáme. Mají duši. Zní to podivně, ale je to přesné. Jistě může jít (a jistě jde) o ryze individuální "cítění", ale o to větší zodpovědnost na sebe bereme. V Talii  neprodávají stovky hektolitrů a nemají tisíce prodejců. Kvalita nepotřebuje bilboardy. Je výborné, že už má také zastoupení v Čechách, v dobrých rukou paní Lenky De Pucciové. Na jejím e-shopu www.aromaticus.cz najdete většinu produkce. Každý esenciální olej svůj "rodný list", kde se dozvíte všechny důležité informace - místo původu, formu extrakce, termín expirace, šarži, bio certifikát a mnoho dalšího.

Zbývá jen dodat, že tyto čistě přírodní esenciální oleje značky Talia, ředěné kvalitním potravinářským lihem, jsou základem našich ELEMENTŮ i KOMPOZIC. Registrované zákazníky e-shopu POMANDER čeká při nákupu milé překvapení. 

Výzva pro výtvarníky

Pomander tým zve do spolupráce výtvarníky, šperkaře, skláře, keramiky. Pokoušíme se nalézt moderní podobu historického vonného šperku. Spojení estetické a terapeutické funkce je příležitost, která apeluje na fantazii, stejně jako v minulosti. Inspirace je dost. Nejrůznější podoby pomanderů nesoucích vonný obsah lze nalézt na dobových obrazech i v muzejních sbírkách po celém světě.

Po pětiletém úsilí se naše aroma arteterapeutická práce manifestovala právě do této finální podoby - vonného šperku. Složily jsme 12 kompozic a připravily 24 elementárních vůní v základní nabídce a 69 v rozšířené. Vyrábíme originální náplně podle renesančních receptur. Vznikl e-shop www.pomander.cz. Našly jsme na trhu šperky z bižuterních kovů, které mohou dočasně vyhovovat. Naším cílem je však spolupracovat se šperkařskými tvůrci i ateliéry, abychom mohly nabídnout pomader z kovů ušlechtilých, nebo z dalších materiálů jako jsou porcelán a sklo. Otevírá se jedinečná možnost vytvořit autorské kolekce šperků, které mohou být důstojnými schránkami pro vzácné kompozice a akordy léčivých klenotů přírody.

Spolupráce je jednoduchá a možná v mnoha variantách - od výtvarného návrhu, po samotnou realizaci a výrobu. Může jít také pouze o rozšíření vašeho sortimentu. Jde samozřejmě také o společnou prosperitu. Přesné formy spolupráce i odměny se budou odvíjet od varianty vašeho autorského vstupu. S každým se nejraději domluvíme osobně. Výzva je trvalá a otevřená. Za Pomander tým Kateřina a Iva kontakt | pomander@pomander.cz, 776 663 394, 607 864 980 

Nahoru
8 položek celkem