Vonná hra začíná! Každý den nový článek! Přidejte se!

Blog

Pokud vás přitahují vůně více než jen jako součást osobního designu, najdete zde inspiraci pro svoji cestu krásy a především pro vonnou hru, prostřednictvím které můžete sami objevovat principy míchání vůní. Je to jako skládat tóny barev nebo hudby. Je to nové a vzrušující. 

SVĚŽÍ ROUŠKA

Když jsme Pomander v prosinci představovaly světu a psala jsem o jeho tradičním využití při prevenci moru, nikdy by mě nenapadlo, co příjde během několika týdnů. Nemáme naštěstí zrovna mor, ale každá dobrá rada se myslím hodí. V dobách středověkých epidemí se aromatické látky osvědčily jako mocná ochrana. Esenciální oleje, které se z těchto bylin destilují a které používáme jako základy všech našich výrobků, jsou antivirotické a antibakteriální. Jak to tedy vypadalo ve středověké praxi? Moroví doktoři nenosili roušky, ale masky. S velkým nosem. Ten byl plný aromatických bylin. Rozmarýn, šalvěj, levandule, máta, meduňka...co bylo po ruce. Co můžeme ale udělat dnes?
1. Při domácím šití vložit do roušky malý polštářek naplněný levandulí, rozmarýnem, mátou, heřmánkem... (Polštářek proto, že roušku budete prát a to by se bylinám nelíbilo). Esenciální oleje se přirozeně uvolňují, dýcháte krásný, jemně ovoněný vzduch. 
2. Nemáte-li byliny, ani žádné zkušenosti s esenciálními oleji, připravili jsme pro vás speciální kompozici SVĚŽÍ ROUŠKA. Funguje dezinfekčně i aromaterapeuticky. Je to doslova antivirotický elixír z esenciálních olejů (šalvěj muškátová, elemi, olibánum atd.) rozpuštěných a nařaděných v alkoholu! Proč je ale vlastně ředit? Esenciální olej je extrémně silná těkavá látka, tak silná, že byste to po chvíli v roušce vůbec nemuseli vydýchat.

 

ZAMILOVANÁ kompozice

Blíží se svátek sv. Valentýna a s ním si připomínáme, že být zamilovaný je krásné. Na počest tohoto svátku zamilovaných představujeme limitovanou edici POMANDER kompozice, která dostala jméno ZAMILOVANÁ. Je zrozená ze spojení santalu, jasmínu, bílé růže a mandrinky. V originální designové krabičce v setu se šperkem POMANDER zlatý Antik bude jedinečným dárkem. Řekněte to vůní....

POMANDER v Českých Budějovicích

Vůním POMANDERU od 5.2.2020 otevírá svůj prostor obchod KATCHA STORE v České ulici čp. 45. Do léčivé náruče vonných tónů vás odnese osm jednodruhových vůní a osm božských kompozic. Vyberte si tu správnou, máte možnost! Každý všední den mezi 9.00 a 17.00 hodinou. Jděte přímo za nosem :-)

 

VONNÁ HRA

VONNÁ HRA

Získávání zkušeností hrou je ten nejpřirozenější a nejúčinnější způsob učení. Ve hře můžeme svobodně objevovat i chybovat. Když si hrajeme, nemáme strach, že něco uděláme špatně. A přesně o to tu jde. Oprostit se od předsudků, pověr, omezení a svobodně poznávat nový druh umění, který byl doposud zahalen rouškou tajemství. Je nejvyšší čas znovu vynést na světlo jedinečné účinky přírodních aromatických látek, o kterých se vědělo od nejstarších dob lidské historie. Proč že je nejvyšší čas? Ukazuje se, že vůně mají významný vliv na naší psychiku. V dobách, kdy téměř 50% populace (včetně dětí) užívá psychofarmaka, je třeba prověřit každou možnost, která bolavým duším uleví. A ti co problémy nemají, mohou tyto mocné substance použít pro svůj osobní rozvoj, pro meditace, experimenty a nebo jenom pro zážitek čisté rozkoše a krásy. 

 

Postupně se tady naučíte cítit a skládat aromatické ingredience, jako vůně při vaření. Ostatně - chutí je jenom pět a to, co dělá jídlo jídlem, jsou zase jenom aromata. Zkuste si představit, že vůně jsou něco jako strava pro duši. Ano, duše se budeme dotýkat neustále. Budeme totiž pracovat s duší rostlin, jak jsou někdy poeticky nazývány esenciální oleje. Všechny duše si rozumí, ať jsou lidské, zvířecí, rostlinné, planetární. Hledáme výživu pro naše vyhladovělé duše, na které se ve staletích rozumu zapomělo. Naštěstí nám zůstalo důležité renesanční poselství, které praví, že duše se sytí krásou. 

A že jsou vůně molekuly krásy, o tom se právě teď s námi můžete přesvědčit.   

 

Esenciální oleje Talia

Esenciální oleje a absoluty jsou základní surovinou pro tvorbu přírodních vonných kompozic. Jejich kvalita je pro výsledek klíčová. Pět let nám trval proces hledání a nacházení toho nejlepšího zdroje. Doslova jsme se pročichaly širokým spektrem produkce a našly jsme! Objevily jsme italskou značku Talia, která naprosto překonala vše. V nenápadných krabičkách se skrývá naprosto výjimečný obsah. V čem jsou jiné? Tak to je otázka, na kterou bychom měly umět odpovědět, ale logický argument nemáme. Mají duši. Zní to podivně, ale je to přesné. Jistě může jít (a jistě jde) o ryze individuální "cítění", ale o to větší zodpovědnost na sebe bereme. V Talii  neprodávají stovky hektolitrů a nemají tisíce prodejců. Kvalita nepotřebuje bilboardy. Je výborné, že už má také zastoupení v Čechách, v dobrých rukou paní Lenky De Pucciové. Na jejím e-shopu www.aromaticus.cz najdete většinu produkce. Každý esenciální olej svůj "rodný list", kde se dozvíte všechny důležité informace - místo původu, formu extrakce, termín expirace, šarži, bio certifikát a mnoho dalšího.

Zbývá jen dodat, že tyto čistě přírodní esenciální oleje značky Talia, ředěné kvalitním potravinářským lihem, jsou základem našich ELEMENTŮ i KOMPOZIC. Registrované zákazníky e-shopu POMANDER čeká při nákupu milé překvapení. 

Nahoru
9 položek celkem