OLIBÁNUM | KADIDLO

275 Kč
Skladem

OLIBÁNUM vám bude v POMANDERU průvodcem v těžkých stavech smutku, únavy, vyčerpání. Pokud jste mentálně unaveni a potřebujete rychlý restart, nikdy vás nezklame. Jak píše renesanční autor Adamus Lonicerus "…odnímá smutek, zjasňuje rozum, posiluje srdce a člověk radostí rozkvete."

OLIBÁNUM (KADIDLO) | Boswelia sacra. OLIBÁNUM, neboli kadidlo, je pryskyřice planě rostoucích stromů vyskytujících se zejména v horských oblastech Etiopie, Somálska, v některých oblastech Arabského poloostrova a v Indii. Zemí nejvzácnějšího OLIBÁNA je Omán. 

Pryskyřice vytéká z kůry stromu po jejím naříznutí. Po zaschnutí, které vyžaduje asi tři měsíce, se tvoří světle žluté průsvitné “slzy”. Ty se tradičně pálí v kadidelnicích, nebo se jejich destilací vodní parou získává čistá esenciální silice. OLIBÁNUM, podobně jako myrhu, znala většina starověkých civilizací oblasti Mezpotámie, Egypta a Arabského poloostrova. Jeho oblibu převzaly kultury antického Řecka a Říma. Bylo pravděpodobně nejvýznamnější léčebnou a aromatickou surovinou vůbec. Kadidlo bylo jedním z hlavních měřítek prosperity starověkých říší, platidlem a důvodem mnoha obchodních cest a objevitelských výprav. V oblasti léčitelství je kadidlo považováno za zázračný všelék využívaný při léčbě pohybového i zažívacího ústrojí. Obnovuje buněčnou strukturu a zpomaluje stárnutí buněk. Působí příznivě na psychiku, umocňuje spirituální naladění a rozjasňuje mysl. 

Chcete-li pozitivně ovlivnit důležitou událost, neváhejte ošetřit vonným dýmem prostor. Budete překvapeni účinkem. Olibánum má více než ostatní esenciální silice mocný bioaktivní účinek, který doslova přepíná myšlení na cítění. To samé platí o jeho účincích v POMANDERU. 

Jedna z legend vypráví, že se bájný pták Fénix, symbol Slunce, smrti a znovuzrození, živil kadidlem a kardamomem. Po dovršení pěti set let se uhnízdil v koruně kadidlovníku, připravil své hnízdo plné pryskyřic a v něm shořel. Z vonného popela povstal na druhý den jako čestvě vylíhnuté ptáče a nakonec rychle dospěl v nového Fénixe.

Inspirace pro vonnou hru - harmonické kompozice tvoří: 

se SANTALEM, OUDHEM

s RŮŽÍ 

s BERGAMOTEM, LIMETKOU