Vonná hra začíná! Každý den nový článek! Přidejte se!

O nás

Projekt POMANDER je součástí projektu Archa vůní, prodejní galerie a malé manufakturní dílny. Zde se budou naše vonné výrobky vyrábět, jakmile seženeme vhodný prostor v centru Prahy a vybavíme dílnu. 

Za autorstvím nové podoby a konceptu POMADER stojí několik odvážných žen, které milují krásu, vůně, renesanci, ale také velké výzvy. V pozadí projektu, jak již bylo zmíněno, stojí mimo jiné záměr obnovit ruinu zámku Omlenička v jižních Čechách. Více zde (ať rozklikávají jenom ti stateční).  "Jistá smrt? Žádná naděje na úspěch? Tak na co ještě čekáme! " říká trpaslík Gimli v zásadním okamžiku příběhu Pán prstenů. Nejsme bojovníci ve zbroji, ani prozatím nemáme na své straně žádného čaroděje či  mecenáše. Máme jen velké odhodlání a víru v to, že záchrana renesančního zámku má hlubší smysl. Jako by bylo důležité obnovit myšlenku humanismu v přetechnizovaném světě. Kámen po kameni, cihlu po cihle znovu složit renesanci do nové formy. 

Jak spolu souvisí zámek a vonný šperk? Minimálně svojí renesanční minulostí. Plánujeme, že domovem POMANDERU, dílny i výstavy o historii vůní bude po Praze, kde nyní začínáme, právě zámek. Znovuzrozený POMANDER je prodejní produkt, který má estetickou i terapeutickou hodnotu. V obci Omlenička byly vyhlášené lázně s pramenem věčného mládí. Spojení vůní a lázní je jeden ze záměrů budoucího využití. 

Takže kdo jsme? Duší a srdcem je Kateřina Melenová, která už má několik podobných, předem naprosto ztracených, realizací za sebou. Více zde. Obnovu zámku a s ním související znovuzrození POMANDERU vnímá jako další životní úkol, pro který to všechno dosavadní konání, bylo jen získávání zkušeností. Iva Kabátová je druhou polovinou. Více zde. Je-li celý záměr a navržený výrobní proces našich produktů hluboce šetrný, ekologický a udržitelný, je to její práce. Její praktické zkušenosti jsou nepostradatelné. Třetí duší je Anežka Vonášková. Studuje krajinářskou architekturu na ČVUT a je důležitou součástí příběhu zámku. Její umělecká ruka vytvořila model designových krabiček a pouzder na elementy a kompozice. Na podobě e-shopu se podílela talentovaná fotografka Alžběta Kočvarová. Na obzoru už jsou další ženy, které budeme postupně představovat...